Kotleba je problém aj Smeru. Súperia o rovnakých voličov

Autor: Marcel Marcišiak | 10.11.2013 o 23:02 | (upravené 12.11.2013 o 1:21) Karma článku: 18,86 | Prečítané:  2105x

Víťazom volieb je Kotleba. O tom niet pochýb. Okrem toho, že sa dostal do druhého kola, tak sa stal aj poslancom. Vo svojom obvode získal jednoznačne prvé miesto s odstupom, od druhého, viac ako 3000 hlasov. Napríklad primátor Bystrice Gogola za ním zaostal o viac ako 3500 hlasov.

Kto je za tento stav zodpovedný? Podľa Ficovho vzorca: pravicový extrémizmus = problém pravice. Vzorec, ktorý rieši zložitý problém jednoducho a okamžite. Musí to pochopiť aj ten najjednoduchší človek.

Pamätáte si tento výrok? „Nám neuveriteľne deformuje číslo nezamestnanosti obrovský počet Rómov, ktorých na Slovensku máme. Dobre vieme, že ide o ľudí, pre ktorých sa ťažko hľadá práca, ktorí sú ťažko rekvalifikovateľní, kde sú veľmi ťažké pracovné návyky a pracovná disciplína. Keby sme tento problém nemali, tak je naša nezamestnanosť na úrovni možno osem či deväť percent,"

A tento? „Stáva sa módnou zvyklosťou, že od menšín na Slovensku vídame najmä požadovačnosť, ale nijaké povinnosti voči štátu. Skôr natiahnuté ruky, zato takmer minimálne pestovanie občianskych cností."

Kto sú Kotlebovi voliči? Nezamestnaní, ľudia z nižšej a nižšej strednej vrstvy. Ľudia, ktorí sú unavení pracovať za žobračenky a rezignovali na slušný život. Ľudia, ktorí očakávali sľubované istoty a nedočkali sa ich. Ďalej ľudia, ktorí sú náchylní nadbiehať falošnému patriotizmu a potrebujú veriť veľkosť našich dejín (Starí Slováci a pod). Ľudia, ktorí si nevedia rady s Rómami a právom sa hnevajú na samosprávu a štát, že ich problém nerieši, skôr ho prehlbuje.

Takže Kotleba je problémom všetkých, Vami ospevovaných, „štandardných" strán, teda aj Smeru. Navyše Smer bojuje s Kotlebom z časti aj o rovnaký elektorát. A to je na celej tejto veci najsmutnejšie.

Ešte vám ostávam dlžný autora hore spomenutých výrokov. Je to samotný Fico. Prvý povedal na margo našej vysokej nezamestnanosti a druhý pri príležitosti 150. výročia vzniku Matice slovenskej. Symboliku podčiarkuje fakt, že počas volebnej noci sme si pripomínali, presne na deň, 75. výročie Krištálovej noci.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?