Organizácia spojených nádorov alebo ako nás prezident zasa strápnil

Autor: Marcel Marcišiak | 12.4.2012 o 17:53 | Karma článku: 21,10 | Prečítané:  4013x

V ústave Slovenskej republiky je o funkcii prezidenta popísané viac než dosť. Presnejšie povedané je mu venovaných celých sedem článkov (č.101,102,103 až 107). Môžeme tam nájsť voľbu prezidenta, kto môže byť prezidentom, jeho povinnosti, náležitosti, či právomoci. Dokonca sa tam píše aj o jeho možnom odvolaní, či skrátení mandátu. No nikde som tam nenašiel žiaden bod, kde má prezident funkciu, náležitosť, či povinnosť strápňovať Slovenskú republiku v pravidelných intervaloch.  

Teraz nehovorím o jeho (ne)činnosti, kedy jeho reprezentačná činnosť sa začína na štadióne Slovana a končí na MS hokeji, či olympiáde. A aj keď príde vzácna návšteva napr. Alžbeta II, tak špecialisti na protokol majú hlavu v smútku. Teraz hovorím o jeho faux pas. Keď sa to stane raz, dvakrát, tak je to odpustiteľné, veď aj on je predsa človek. Keď sa to stane pri neznámych a nedôležitých pojmoch, či osobách, tak ešte sa dá privrieť jedno očko. Keď ako starý človek nevie čo je to Google, tak staršie ročníky to ešte pochopia. Ale keď si popletie Lisabonskú zmluvu s Libanonskou, Pápeža Benedikta s Dominikom, Tonyho Blaira s Johnom Majorom a Chorvátsko so Srbskom, tak už to o niečom vypovedá. A to nehovorím, pri jeho prešľapoch, nepodstatných slovných hračkách ako Balkán je balkón a národnostné menšiny sú národné.

Preto ma neprekvapuje ani jeho dnešné vystúpenie, kedy si pomýlil Organizáciu spojených národov s Organizáciou spojených nádorov. Ale ma udivuje, že v Ústave SR ešte nie je ukotvený žiaden článok, ktorý by hovoril o možnom odvolaní prezidenta, pre neustále strápňovanie svojej krajiny. Aspoň ma tak trochu utešuje fakt, citujem ústavu „Tá istá osoba môže byť zvolená za prezidenta najviac v dvoch po sebe nasledujúcich obdobiach". Po dnešku začínam strihať meter.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?