Príbeh o Vtipnom Štefanovi

Autor: Marcel Marcišiak | 15.7.2011 o 21:56 | Karma článku: 7,72 | Prečítané:  1280x

Tak ako sa zdá, okrem cirkusu generálny prokurátor sa nám schyľuje k ďalšiemu predstaveniu. Teraz sa síce nejedná o koalično-opozičné vojny, ale hry medzi výkonnou a súdnou mocou. Pre pochopenie: Postavy sú vymyslené a vôbec nemajú nič spoločné s realitou.  

Predohra

Základy tohto predstavenie sa písali ešte v časoch minulých, kedy sa v hlavnej úlohe predstavil Vtipný Štefan. Všetci ho poznali ako vtipného chlapa, lebo vždy mal po ruke nejaký bonmot s ktorým pobavil publikum. Síce v jednej chvíli mu aj úsmev zmizol z tváre a to vtedy keď mal háky-Baki za Di(ý)ky, ktoré priviezol z Albánska. Doteraz nechápem prečo to niekomu vadilo. Asi mu závideli. Okrem tohto zlého mu ostali len dobré zážitky a pochopiteľne ostáva s úsmevom na tvári. Veď sa postupne delegoval ako najvyššia rozhodovacia moc a teraz nechce pustiť taktovku zo svojich rúk. Prečo by aj mal, keď je šikovný. Na toto všetko dohliadal Vždy Nahnevaný Róbert ako direktor celej manéže. Všetci si robili svoju robotu, nikto sa nemiešal druhému do fachu. Vždy Nahnevaný Róbert sa aj občas zahral na slepú babu, aby si Vtipný Štefan mohol svoju taktovku vyskúšať taktiež v praxi. Takto si obaja bačovali. Jeden s úsmevom, druhý nahnevano a krásne to fungovalo.

Hra

Ako tak dni šli a všetci zúčastnení si mysleli, že táto idylka sa nemôže skončiť, boli na omyle. Jedného škaredého dňa bol Vždy Nahnevaný Róbert odvolaný z funkcie direktora. Mimochodom od vtedy sa jeho postava mení na Vždy Rozzúrený Róbert. Na jeho miesto sa dostala Naoko Priateľská Iveta. Ona a jej na oko priateľská družina sa okrem iného začali tvrdo a neférovo usilovať o Vtipného Štefana. Začali mu robiť zle. Napádali ho. Hovorili mu škaredé slová a nakoniec ho dali aj na Ústavný súd. Dôvod bol prostý. Vtipný Štefan nechcel pustiť do svojho kráľovstva Ivana Hrozného. Ivan Hrozný sa mu chcel drzo hrabať v jeho pokladnici. Aká podlosť. Samozrejme Vtipný Štefan mu to nechcel dovoliť, veď to je jeho súkromný majetok. Takto sa dostali až na ten spomínaný Ústavný súd. Nikto neveril, že by mohlo vyhrať zlo. No stalo sa. Ivanovi Hroznému bolo umožnené sa hrabať v súkromnej pokladnici Vtipného Štefana. A aby toho nebol dosť, Vtipný Štefan došiel o 70% svojich gastrolístkov. Ešteže pravda víťazí a iný súd rozhodol, že hrabanie musí byť zastavené.

Záver

Naoko Priateľská Iveta a jej naoko priateľská družina si určite nedajú pokoj. Pôjdu po Vtipnom Štefanovi hlava-nehlava. Budú chcieť jeho poklad za každú cena. Dúfam, že dovtedy si stihne Vtipný Štefan poskrývať svoje poklady. Až by zmizol zo scény, tak by ho bola veľká škoda. Takého herca nenájdete široko ďaleko.

PS: Aby som nezabudol, Vždy Rozzúrený Róbert je stále a možno ešte viac rozzúrený.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?