Preradenie (podradenie) z Trojky do Dvojky

Autor: Marcel Marcišiak | 30.6.2011 o 18:20 | (upravené 30.6.2011 o 18:25) Karma článku: 4,26 | Prečítané:  1133x

Najskôr to mala byť spravodajská televízna stanica. Potom sa zistilo, že už taká televízia na Slovensku pôsobí. Urobili z toho športový projekt, ktorý odštartoval famózne. Olympijskými hrami v Pekingu. No dnes končí dosť nepopulárne a jej vystúpenie hodnotím jej názvom. Trojka.  

Od začiatku bol tento projekt rozporuplný. Mnohí nadávali na čo je STV ďalší program, keď už na dvoch ostatných nedokázala konkurovať komerčným televíziám. Na druhej strane to mnohí chválili z hľadiska športového fanúšika. Mohli si pozrieť športové prenosy rôznych netradičných športov. Na obrazovky sa dostávali aj slovenské ligové súťaže ako basketbal, hádzaná, vodné pólo a mnoho ďalších. Bola to veľmi dobrá podpora športu. A aj iného ako je futbal a hokej. Všetko je to síce pekné.

Ale

  • · Slabé pokrytie = slabá sledovanosť. Od začiatku vysielania mala trojka slabé pokrytie signálom. Priznám sa neviem aké mali autori tejto myšlienky predstavy o ďalšom rozširovaní signálu, ale spúšťať tematicky ohraničenú stanicu na malom pokrytí je prinajmenšom kontraproduktívne.
  • · Došla kríza = nedostatok financií. V auguste 2008, kedy vedenie STV spustilo vysielanie bolo už každému jasné, že aj nás zasiahne kríza. Jedným dychom treba dodať, že v STV táto kríza už bola aj predtým. No vydať sa cestou kvantity na úkor kvality bolo dopredu predurčené na zánik.
  • · Zmena vlády = nové riešenie. Prvým riešením bolo zlúčenie Slovenského rozhlasu (ešte v horšom ekonomickom stave ako televízia) s STV. Vzniklo RTVS. Naordinovalo sa šetrenie. K „obetiam“ škrtov zaraďujeme aj zrušenie športového kanálu.

Priznávam, že po vojne je každým generálom a teraz mi je ľahko hovoriť ako sa to dalo riešiť. Síce bol som z tých, ktorý kritizovali vznik tejto stanice za daných podmienok, ale na druhej strane ako športový fanúšik som bol rád, že niečo podobné vzniklo.

Pred vojnou generálom

Som za to, aby sa šetrilo. No teraz by mala byť spoločenská (športová) objednávka, aby väčšina vysielacieho formátu sa presunula na Dvojku. Zvyšný čas by sa mohol zaplniť dokumentárnymi programami, po prípade rôzne relácie osvetového charakteru. Vytvoriť aspoň jednu slovenskú televíznu stanicu, ktorá bude alternatívou voči ostatným, ktorá podá pomocnú ruku aj tým, ktorý nechcú stále pozerať turecké a slovenské telenovely a prizerať sa na povrchnú americkú kultúru. Aj takouto propagáciu športu môžeme viac detí vytiahnuť na športoviská. Keď už štát nemá na priamu podporu športu, nech to robí aspoň nepriamo. Veď koniec koncov sama vláda vymyslela slogan neber drogy, zober loptu. Tak nám tu loptu prosím Vás neberte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?