Ako vyžiť z minima peňazí? Spýtajte sa dua Kažimír - Richter

Autor: Marcel Marcišiak | 16.8.2013 o 15:46 | Karma článku: 23,44 | Prečítané:  6964x

Už pred rokom sme tu mali jedného experta, ktorý ľavou zadnou dokáže vyžiť iba z 300 eur. Teraz k nemu pribudol ďalší. Richter odkázal ľuďom, že si vystačia aj so 60-timi eurami (dávka v hmotnej núdzi). Podľa jeho tvrdení sú toho dôkazom samotní ľudia, ktorí reálne z tohto príjmu žijú.

Argument par excellence!!! Podľa mňa by sme mohli zrušiť kompletne dávku v hmotnej núdzi a štát by porozdával iba časopis Nota bene. Veď dôkazom sú ľudia, ktorí vyžijú len z jeho predaja. Na druhej strane sú ľudia, čo dokážu prežiť aj s tisícami eur vo vreckách, však p. minister?

Zhodou okolností títo „experti" nechápu pokles zamestnanosti, ktorý hlása Štatistický úrad (metodika pre celú EÚ). A miesto reálnych opatrení, ktorými by prestali dusiť ekonomiku, radšej pomenia metodiku výpočtu na Ústredí práce. Veď výsledok je ten istý, aspoň na papieri.

Najviac zarážajúcim faktom ostáva, že podobné vyhlásenia, odporúčania a opatrenia by človek čakal od (Ficovou rétorikou) sociálnych netvorov z pravicového spektra. Ale určite nie od stabilnej, sociálnej vlády, ktorá dostala od občanov tejto krajiny plný mandát na implementáciu sociálnych istôt.

V opačnom prípade sú reči o istotách len vidlami do chrbta sociálne najslabším. Práve tým, ktorí majú schopnosť vyžiť zo spomenutých 60-tich eur.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?