25 miliónov je fuč alebo ako si to poisťovňa rozdala so štátom

Autor: Marcel Marcišiak | 7.12.2012 o 22:26 | Karma článku: 22,70 | Prečítané:  2721x

„Chcú si to rozdať so štátom? Nech sa páči, poďme, my sme na to pripravení," hrdo vyhlásil premiér v júni 2008, keď reagoval na zdravotné poisťovne, ktoré zažalovali Slovensko pre zákaz zisku.

V septembri toho istého roku vtedajší minister zdravotníctva Richard Raši povedal, že sa neobáva arbitráži, ktorými sa chcú poisťovne dožadovať ušlého zisku. Štát podľa neho v sporoch s poisťovňami ťahá za silnejší koniec.

A po vyše štyroch rokoch sa občania tohto štátu dozvedia, že Slovensko prehralo v súdnom spore s Unionom 22 miliónov eur + 3 milióny eur za súdne trovy. Takže p. premiér ako je možné, že sme prehrali tento spor, keď sme boli na tento „boj" pripravení? Takže p. Raši ako je možné, že sme prehrali tento spor, keď sme v arbitrážach s poisťovňami ťahali za silnejší koniec? Páni, kto z vás dvoch vysvetlí občanom, že na nič nie sú peniaze, ale na chyby politikov peniaze sú?

Odpoveďou je rok 2014, kedy pre ISTOTU chcete vyvlastniť súkromné poisťovne. Kedy pre ISTOTU si to poisťovne môžu opätovne rozdať so štátom. A kedy pre ISTOTU nás poisťovne v tomto „boji" znova, ako to hovorí Samo Trnka, pretiahnu pekne zozadu a bez lásky. Koniec koncov možno o tom to celé je.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?