Harabin, Kollár, Gašparovič a Fico sú zrkadlom našej spoločnosti

Autor: Marcel Marcišiak | 2.6.2012 o 19:05 | (upravené 2.6.2012 o 20:27) Karma článku: 27,93 | Prečítané:  5725x

Marazmus v našej spoločnosti je neodškriepiteľný a presne tento stav vystihol Rado Procházka v rozhovore pre SME (http://www.sme.sk/c/6401384/prochazka-vacsina-vedenia-kdh-je-pre-mna-problematicka.html), kde krásne opísal fungovanie našej spoločnosti na slovenskom súdnictve.

„Nenachádzam rozumný dôvod očakávať, že slovenské súdnictvo bude zásadne iné ako slovenská spoločnosť. Tá funguje tak, že čierne pasažierstvo, ostré lakte, predbiehanie sa v rade, pokútne vybavovačky pre seba a pre svojich, sa nestretávajú so všeobecným opovrhnutím, ale často sú vnímané ako šikovnosť. Prečo by slovenskí sudcovia, ktorí vychádzajú z rodín, ktoré tu žijú, zo škôl, ktoré tu fungujú, mali byť iní ako celé okolie. Nie sú o nič lepší ani horší ako verejnosť. Druhým dôvodom je postoj Smeru. Za tých šesť rokov sa stalo nepochybným, že Harabinov model správy justície žije z vehementnej politickej podpory Smeru. Po tých šiestich rokoch dostal 44 percent vo voľbách. Tento národ nemá len takú vládu, ale aj súdy, ako si zaslúži, a nemyslím to teraz pejoratívne."

Namiesto slovenského súdnictva si tam môžeme vložiť aj lekárov, teda ich predstaviteľa, ktorým sa stal Marián Kollár, keďže si ho na dnešnom sneme zvolili za predsedu lekárskej komory. Na dôvažok treba spomenúť aj priame voľby občanov, v ktorých sme si zvolili za prezidenta Gašparoviča a jednofarebnú vládu s premiérom Ficom. K týmto voľbám  neprikladám ani plusové ani mínusové znamienka. Je to výpoveď o našej spoločnosti a jej zrkadlo. Zrkadlo v ktorom sa odrážajú tváre Harabina, Kollára, Gašparoviča a Fica.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?