Ako sa USA predklonilo Izraelu

Autor: Marcel Marcišiak | 8.3.2012 o 14:37 | Karma článku: 8,23 | Prečítané:  818x

Nepatrím medzi ľudí, ktorí uznávajú radikálne riešenia problémov. Nemám rád konflikty a považujem sa za človeka diplomacie. Tolerujem a akceptujem menšiny a nie som antisemita, rasista, či xenofób. Za jediného sudcu považujem zákon, ktorý by mal stáť nad všetkými a platiť pre všetkých. Tento úvod som si nemohol odpustiť, lebo sa chystám písať kriticky o Izraeli a v našom geopolitickom priestore sa to nepovažuje za „kóšer".  

Situácia okolo Iránu je vážna. Možná invázia môže vyvolať globálny konflikt, čo si uvedomili už všetci aktéri, okrem Izraelu. Bez ohľadu na to, čo môžu spôsobiť, sa bijú do pŕs, že zaútočia na Irán aj bez pomoci USA. Fajn, takže pár poznámok. Takže ten Izrael napáda Irán, aby prestal s výrobou jadrových hlavíc, ktorý ich sám vlastní, ale nikdy to verejne nepriznal? Ten Izrael si vyžaduje dodržiavanie medzinárodných zmlúv a práv, ktorý ich sám porušuje v tom istom bode?! Takže ten Izrael napáda Irán, ktorý nemá na to žiaden mandát OSN? Na druhej strane sa pýtam, na čo čaká OSN? Prečo proti vyjadreniam Izraelu nezasiahne? Taktiež s údivom sledujem postoj USA. Miesto toho, aby jasne povedala, že útok na Irán je v dnešnej situácii nemysliteľný, tak ona vytiahne silnejší kaliber a to doslova. Ponúkne Izraelu tankovacie lietadlá a moderné riadené strely, ak odloží svoj útok na rok 2013. Takže až tomu správne rozumiem, tak v praxi veľké hegemonistické Spojené štáty podplatili malý Izrael, aby prosím pekne počkal s inváziou. Choré a na hlavu postavené z každého možného uhla pohľadu.

Na druhej strane Irán určite nepredstavuje dobro. Bez kontroly je nevypočítateľný a mal by bezpodmienečne umožniť vstup odborníkom z MAAE, aby vykonali inšpekciu, na základe ktorej sa bude medzinárodné spoločenstvo rozhodovať ďalej. A až ma vedomosti neklamú, tak Izrael nie je MAAE, Izreel nie je OSN a Izrael nie je zákon, ktorý má stáť nad všetkými a platiť pre všetkých.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Kližan nezvládol záver tretieho setu, Wawrinka otočil priebeh zápasu

Slovenský tenista už raz so Švajčiarom hral. Prehral až po trojsetovej bitke.

TECH

Na Zemi vznikne nový superkontinent

Vedci pátrajú po minulosti a budúcnosti superkontinentov.


Už ste čítali?